Ziyaretçi Defteri

bu defter senin. istediğin gibi kullan.

15 yorum:

Adsız dedi ki...

ben burdan yorum yapıldığını bilmiyordum ehem. madem öyle o zaman ziyaretçi defterine gerek kalmadı. burdan devam.

merve dedi ki...

öyle ki ben giremiyorum fiskos'a.

elmyraucuc dedi ki...

Yeni blog güzel olmuş efendim..http://alkolvekafein.blogspot.com/

Adsız dedi ki...

teşekkür ettik efendim. :)

Adsız dedi ki...

blogunuz çok güzel olmuş lan minidonia sürekli yazsın çizsin :D

Adsız dedi ki...

aybik? asdf. eyvallah. teşekkür ettik.

aybike, yaz kızım.

Maymun Baba dedi ki...

Merhabalar

Blog'unuzu yeni kesfettim ve genel anlamda gayet basarili gorunuyor felsefi icerikli yazilari begendim hatta aranizdan bir ikisi ileride ciddi isler yapabilecek potansiyelde gozukuyor. Yilmadan devam etmenizi umuyorum... http://maymunlartiyatrosu.blogspot.com.tr/

moradiography dedi ki...

aylar sonra gelen teşekkür mesajımdan dolayı özür diliyorum. tekrardan teşekkür ederiz efendim!

Müzik Halleri dedi ki...

Neden yazmıyorsunuz? Fetret Devrinde misiniz? Daha fazla müzik isterim. Müziğin sizi soktuğu (ruh) hallerini yazın, Burgess’in Alex’i gibi bir psikopata da dönüşüyor olabilirsiniz... Ben anladım, bu sessizliğin altında yılbaşı yatıyor. "Yeni yıla güzel girin, yıllarınız güzel geçsin" gibi kibarımsı mütevazılığında veya "yeni yıla tek başıma girdim, kafamı dinledim” gibi kabamsı gerçekçiliğinde bir şeyler yazmayı düşünüyorsanız, geçti efendim bu tip mesajların inandırıcılığı, popülerliği ve bok gibi sıkıcılaştı bu tip mesajlar. İnsanlar müzik istiyor, Alex olmak istiyor, uçmak istiyor...

moradiography dedi ki...

bizi takip eden insanların olduğunu bilmek çok güzel.

ve ben hala inanamıyorum.

Adsız dedi ki...

nasıl yazar olabirim ve nasıl kaydolabilirim

moradiography dedi ki...

blogspot.com sayfasına girip hesap açın kendinize. sonra kendi sayfanızı düzenleyebilirsiniz.

Adsız dedi ki...

Artık radyo yayını zamanı geldi. Fiskos FM çok iyi olur.

Adsız dedi ki...

Ziyaretçi Defterine ‘Adsız’ olarak ilk kez 2014 yılının sonlarına doğru yazmışım. 2017 yılının başında da ‘Adsız’ rumuzla yine ‘ben’ yazmışım –diğer Adsız rumuzlar “ben” değilim.

Her yılın sonuna gelirken veya her yıla giriş yaptığımda depresyona girdiğimi farkına vardım. (Bundan yıllar önce bu aylarda bir felsefecinin “insan neden felsefeye ilgi gösterir?” sorusuna “farkında olmak için” cevabıma kızmıştı, “tüm insanlar farkındadır.”) Hâlbuki benimle yaşam-zaman tartışmasına girseniz “Ben yaşam-zamana dünya-güneş sisteminin döngüselleştirilmesine (katlaştırılmasına) göre bakmıyorum, yaşam-zamana dümdüz bir doğru gibi bakıyorum” derdim. Ancak artık anlıyorum ki insanın, benim, hayatı(m) yalnızca coğrafya-çevre tarafından kısıtlanmış. Ben ne kadar çok bilinçliyim desem de gün sonunda gün içinde yaptıklarıma “yahu bunları bilinçli yaptım deyorum ama bir yandan da yapamadan edemiyorum gibi” sonuca varıyorum.

Bundan birkaç yıl öncesine değin döngünün bu aylardaki izdüşümünde (...)

met. dedi ki...

Merhaba 'adsız',

Her senenin sonu enkaza dönmüş bir halde, buraya yeni yıl dileklerini bırakan m for melancholia'dan bildiriyorum. Bunun için bana da biri kızardı, fazla melankoliksin diye, sen bilirsin sanırım. Ama olması gereken bu, artık seviyorum bu beni. Seni buraya bilincin nasıl farkında olmadan atıyorsa bende kendimi yine yeni yıl mesajı atmak için girdiğimde bu mesajını görmemle acı tebessüm ediyorum.

Bundan birkaç yıl sonrasına değin bu ayların izdüşümünün olmaması dileğiyle.